![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13005313
*
nr 1300 5313
Spegel
1960-tal, teak, Glas-Mäster, 122x38 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 18:52:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 18:00:37
1
200 kr
13/1 12:38:51
2
150 kr
13/1 12:38:51
1
200 kr (Budbetjänt)
13/1 16:35:56
3
Vinnande bud
13/1 17:56:11
4
300 kr
13/1 17:56:11
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas-mäster spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1300 5313
Spegel
1960-tal, teak, Glas-Mäster, 122x38 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 18:00:37 | 1 | 200 kr |
13/1 12:38:51 | 2 | 150 kr |
13/1 12:38:51 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/1 16:35:56 | 3 | Vinnande bud |
13/1 17:56:11 | 4 | 300 kr |
13/1 17:56:11 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas-mäster spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53